1 Başka Tiyatro Bursa LÖDER için sahne aldı

1 Başka Tiyatro her yıl olduğu gibi bu yıl da Bursa LÖDER (Bursa Lösemili Çocuklar Yardımlaşma Derneği) için on gece oyun sergiledi. Beyaz Merdiven adlı …

1 Başka Tiyatro her yıl olduğu gibi bu yıl da Bursa LÖDER (Bursa Lösemili Çocuklar Yardımlaşma Derneği) için on gece oyun sergiledi. Beyaz Merdiven adlı oyunda Bursa LÖDER Başkan Yardımcısı Özgür İde Acarbabacan ve Yönetim Kurulu Üyesi Güler Uğurlu Altınel de rol aldı

1 Çeşitli iş kollarında aktif iş hayatları olan bir tiyatro topluluğu olmasının yanı sıra, tamamen sosyal sorumluluk projeleri adına bir araya gelerek oyunlarını sahneleyen ve hiçbir ticari kazancı olmayan tiyatroya gönül vermiş bir grup sanatseverden oluşan Başka Tiyatro, 7. sezonlarında 6. oyunları “Beyaz Merdiven” ile sanatı ve iyiliği yeniden bir araya getiriyor.

Aynı zamanda oyunun yönetmen yardımcısı olan Bursa LÖDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özgür İde Acarbabacan, bu yıl on gece boyunca Bursa LÖDER için oyunlarını sergileyecek olan tiyatro ekibinin her zaman Bursa LÖDER’in yanında olduklarını bir kez daha gösterdiklerini belirterek tüm ekibe teşekkür etti.

1Başka Tiyatro’dan Elif Epiri’nin yazdığı Beyaz Merdiven, Yeni Dünya Sahnesi’nde Bursa LÖDER için sahnelendi.

Bursa LÖDER Başkanı Dr. Adalet Meral Güneş, her zaman yanlarında olan bu gruba ve geceye gelerek çocukların tedavisine destek veren konuklara teşekkür etti.

Bursa Uludağ Üniversitesi Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji bölümlerine 28 yıldır destek veren, hastalara ve ailelerine maddi, manevi ve sosyal destek sağlayan, onların daha iyi şartlarda tedavi olmaları için projeler üreten ve toplumu çocukluk çağı kanserleri konusunda bilgilendiren LÖDER’in Bursalıların desteğiyle ayakta kaldığını belirten Güneş, birçok çocuğun tedavisinde görev aldıklarını belirterek, “Bu zorlu süreçte ailelerine de destek oluyoruz. Her zaman yanımızda olan 1 Başka Tiyatro’ya sanat ve hayırseverliği bir kez daha birleştirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.