1 Milyon TL Destek ile Kütahya’daki Amatör Spor Kulüplerine Yardım

Kütahya Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni’nde 1 milyon Türk Lirası tutarında nakit yardım sağlanmıştır. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, gelecek yılın yardımın …

Kütahya Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni’nde 1 milyon Türk Lirası tutarında nakit yardım sağlanmıştır. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, gelecek yılın yardımın 1 milyon 500 bin Türk Lirası olacağı bilgisini verdi.

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Belediyesi, gençlerin sağlıklı ve disiplinli yetişmeleri için sporu ve sporcuları desteklerken, amatör spor kulüplerine de destekte bulunmayı ihmal etmiyor.

Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni, Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ercan Şirin, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı ve Ertuğrul Cevahir ve çok sayıda amatör spor kulüp başkanı ve yöneticisinin katılımıyla yapıldı.

Tören sırasında konuşma yapan Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, Başkan Işık’a bugüne kadar verdiği destekler için teşekkür ederek, “Sayın başkanımız, amatör spor kulüplerimize her yıl artan şekilde destek sağlıyor. Bu yıl da 1 milyon Türk Lirası tutarında destek kullanarak, spora ve sporculara olan taahhütlerini bir kez daha göstermiştir” şeklinde ifade etti.

GELECEK YIL 1 MİLYON 500 BİN TÜRK LİRASI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, gelecek yılki yardımın 1 milyon 500 bin Türk Lirası olacağını duyurdu. Kendi ifadelerine göre, “Her yıl düzenlediğimiz bu törene hoşgeldiniz. Sizler, büyük bir misyon üstleniyorsunuz. Mahallelerimizdeki gençlerimizi sporla meşgul ederek, geleceğe daha sağlam bireyler olarak hazırlamakta en iyi hizmeti veriyorsunuz. Belediye olarak, biz de maddi yardımları her yıl artırıyoruz. Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak, bu yıl 1 milyon Türk Lirası tutarında destek sağladığımızı duyurduk ve bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz. 2024 yılında desteğimizi 1 milyon 500 bin Türk Lirası’na çıkarmayı planlıyoruz. Siz, mahallenizdeki gençlere sahip çıktıkça, biz de desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

2 BİN 700 LİSANSLI SPORCU

Başkan Işık, Belediye Kütahyaspor ve Kütahya Belediyespor’a da değindi: “Belediye Kütahyaspor, profesyonel futbolcu yetiştiren bir kulübümüzdür ve halihazırda yaklaşık bin 100 sporcumuz bulunuyor. Kütahya Belediyespor’da ise 17 farklı branşta yaklaşık bin 600 lisanslı sporcumuz var. Toplamda 2 bin 700’e yakın sporcu, belediye çatısı altında hizmet veriyor. Sizlerin destek verdiği bu genç sporcuları çok önemsiyoruz. Her geçen yıl, onlara daha fazla desteğimiz olacak ve geleceğe daha iyi hazırlanmalarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.