19 Bilim İnsanı Dokuz Eylül’de Dünya Listesinde

‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesinin heyecanla beklenen sonuçları açıklandı. Bu prestijli araştırma, Hollanda’da bulunan Elsevier ve Stanford Üniversitesi tarafından ortaklaşa yapıldı ve Dokuz Eylül …

‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesinin heyecanla beklenen sonuçları açıklandı. Bu prestijli araştırma, Hollanda’da bulunan Elsevier ve Stanford Üniversitesi tarafından ortaklaşa yapıldı ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nden (DEÜ) 19 bilim insanının listeye dahil edilmesi büyük bir başarı olarak kabul edildi.

DEÜ’nün Övünç Kaynağı

“Kariyer Boyu Etki” ve “Yıllık Etki” olmak üzere iki farklı kategori altında düzenlenen sıralamada, DEÜ’nün saygın bilim insanlarının yoğun çalışmaları sonucunda, 19 akademisyenin listeye dahil olması göz doldurdu.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, bu önemli başarı hakkında yaptığı açıklamada, üniversitenin uluslararası alandaki başarısının bilimden sanata, sağlıktan spora kadar birçok farklı alanda yapılan çalışmaların sonucu olduğunu vurguladı. Hotar, bu prestijli listeye girmenin, üniversitenin global çapta tanınırlığı ve saygınlığını artırdığını belirtti ve bu başarıya katkı sağlayan öğretim üyelerine ve DEÜ topluluğuna teşekkürlerini iletti.

Rektör Hotar, DEÜ’nün sadece akademik başarılarıyla değil, aynı zamanda yerli ve yabancı toplumlar için yaptığı önemli çalışmalarla da adını duyurduğunu belirtti. Hotar, “Bu başarılar tesadüf değildir. Üniversitemiz, enstitüler, fakülteler, yüksekokullar ve araştırma merkezleri aracılığıyla bilimsel araştırmalarını sürdürmekte. Çağdaş eğitim anlayışı ve ilham veren akademik kadrosuyla, üniversitemizin bu listede yer alması bizim için büyük bir onurdur.” ifadelerini kullandı.

Bu başarı, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin bilimsel çalışmalara olan başarılı ve mükemmeliyetçi yaklaşımının bir tezahürüdür. Üniversitenin bu başarısını gelecek yıllarda da sürdürmesi beklenmektedir.