27 FETÖ mensubu, Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalandı

Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen istihbarat faaliyetler neticesinde, FETÖ silahlı terör örgütü üyeliği sebebiyle arama kaydı bulunan ve yurtdışına çıkış yasağı olan 27 kişi, …

Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen istihbarat faaliyetler neticesinde, FETÖ silahlı terör örgütü üyeliği sebebiyle arama kaydı bulunan ve yurtdışına çıkış yasağı olan 27 kişi, Meriç Nehri üzerinden kaçmak için yasadışı yolları kullanarak botla Yunanistan’a geçmeye çalışırken yakalandı.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Bu operasyon, Edirne İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü koordinasyonunda yürütüldü.

Elde edilen istihbarat bilgilerine dayanarak, Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a doğru hareket eden FETÖ üyelerinin bulunduğu yere operasyon düzenlendi.

Operasyon sırasında, Meriç Nehri kıyısında bir bot içerisinde bulunan 27 FETÖ üyesi tespit edildi ve gözaltına alındı.

Gözaltına alınan bu kişilerin, FETÖ silahlı terör örgütüne dahil olmak nedeniyle aranma kayıtlarının olduğu ve onlara yurtdışına çıkış yasağı konulduğu anlaşıldı.

İfadeleri alınmak üzere Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na götürülen bu kişiler hakkında, Cumhuriyet Savcısının yönlendirmesi üzerine adli işlemlere başlandı.