40 Spor Tesisi Gaziantep’e Kazandırıldı

9 yılda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirde 40 adet spor tesisi kurulmuştur. GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Sporun başkenti Gaziantep” sloganı ile Gaziantep’in günlük …

9 yılda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirde 40 adet spor tesisi kurulmuştur.

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Sporun başkenti Gaziantep” sloganı ile Gaziantep’in günlük yaşamında spor ve aktiviteyi sürekli hale getirmeyi hedefliyor. 2014’ten bu yana spor tesislerinde 20’ye yakın farklı disiplinde yüz binlerce Gaziantep sakinine hizmet veriyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2014’te göreve geldiği gün ‘spor’ konusuna odaklandı ve şehre 40 yeni spor tesisi kazandırdı.

Bu projeler kapsamında, Beykent, Dumlupınar, Ertuğrul Gazi, Fıstıklık, İncilikaya, Mehmet Vehbi Dinçerler, Kuzeyşehir, Perilikaya, Talat Özkarslı, Ulaş, Yeşilevler, Alaeddin Yavaşça ve benzeri çok amaçlı spor salonlarında, bir yıl içinde yaklaşık 50 bin kişiye badminton, basketbol, güreş, halter, judo, karate, masa tenisi, kick boks, may thai, okçuluk, taekwondo, voleybol, beyin ve zihin oyunları, jimnastik, futsal, zumba, flor curling ve benzeri spor dallarında hizmet sunuldu.

Yüzme havuzları, spor salonlarının ardından en çok ilgi çeken tesisler oldu. Yeditepe, Kamil Ocak, Gazikent, Gaziler, Ertuğrul Gazi, 8 Şubat, Nizip Mustafa Cengiz, Oğuzeli, Karkamış, Araban, Nurdağı ve İslahiye yüzme havuzlarındaki 50 bin’den fazla Gaziantepliye bir yıl boyunca çeşitli yüzme eğitimleri ve spor yapma olanağı sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hasan Doğan, Hasan Celal Güzel, Batur ve Gazikent futbol sahalarında, yaklaşık 5 bin kişiye belirli yaş gruplarına uygun olarak antrenörler eşliğinde antrenman imkanı sunuldu.

Diğer yandan Doğa Akademisi, Erikçe Macera Parkı ve Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi gibi sağlıklı ve çevreye duyarlı mekanlar, sosyal ve sportif aktivitelerle uzun yaşamanın ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmanın sırlarını paylaşıyorlar.