58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Fotoğraf Yarışmasına Büyük İlgi

Türkiye’nin en prestijli bisiklet etkinliği olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, bu yıl 58. kez düzenleniyor. Ve bu özel tur kapsamında bir de fotoğraf yarışması düzenleniyor. …

Türkiye’nin en prestijli bisiklet etkinliği olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, bu yıl 58. kez düzenleniyor. Ve bu özel tur kapsamında bir de fotoğraf yarışması düzenleniyor. Bisikletin hızı, heyecanı, renkleri ve anıları, fotoğraf kareleriyle ölümsüzleşiyor.

1963 yılında Marmara Turu olarak yolculuğuna başlayan ve 1966 yılında uluslararası bir nitelik kazanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 1968 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı himayeleri altında gerçekleştirilmeye başlandı. Tur, Türkiye’nin benzersiz doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra zorlu etaplarıyla da ünlü.

Fotoğraf Yarışması Hakkında Bilgi

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu kapsamında gerçekleştirilen bu fotoğraf yarışması, 15 Ekim’e kadar sürecek olan bu özel tur boyunca Alanya’dan İstanbul’a kadar olan 8 etabın fotoğraflanmasını kapsıyor.

Bu yarışma, bisiklet yarışı esnasında veya aynı gün bisikletçilerin geçişi öncesinde veya sonrasında gerçekleştirilen TUR ile ilgili anları içeriyor. Yani sadece yarışı değil, seyircileri, hazırlıkları, destekçileri, ödül törenlerini ve diğer etkinlikleri de içeriyor.

Kimler Katılabilir?

Türkiye’de yaşayan, 18 yaş ve üstü amatör veya profesyonel her fotoğrafçı bu yarışmaya katılabilir. Yarışmacılar, 8-15 Ekim tarihleri arasında bisiklet turu güzergâhı üzerinde çektikleri fotoğraflarla katılım sağlayabilirler.

Yarışmacılar, cep telefonlarından dronelara, aksiyon kameralarından 180 veya 360 derece kayıt cihazlarına kadar birçok cihazla çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilecek. Ayrıca HDR teknolojisiyle çekilmiş fotoğraflar da kabul görecek.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Katılımcılar, fotoğraflarını Türkiye Fotoğraf Vakfı’nın resmi web sitesi üzerinden yükleyebilirler. Yarışmaya son katılım tarihi 18 Ekim 2023.

Ödüller ve Sonuçlar

1. olan yarışmacıya 25.000 TL, 2. olan yarışmacıya 15.000 TL, 3. olan yarışmacıya ise 10.000 TL ödül verilecek. Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun özel ödülü ise 7.500 TL olarak belirlendi. Ayrıca mansiyon ödülü kazanan 3 esere 4.000 TL verilecek. Yarışmada başarılı olan 20 eser de sergilenecek.

Sonuçlar, 23 Ekim 2023’te açıklanacak.

Bu özel yarışma, fotoğrafa ve bisiklete gönül veren herkes için benzersiz bir fırsat sunuyor. Siz de bu heyecana ortak olmak için fotoğraflarınızı gönderin ve Türkiye’nin bu prestijli yarışmasında yerinizi alın!