9 ilde 9 Millet Bahçesi… 81 ilin çehresi değişecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 millet bahçesinin açılış töreninde konuştu. Kentsel dönüşümde kararlılık mesajı veren Erdoğan, “Gözünü para hırsı bürümüş olanlara boyun eğmeyeceğiz” dedi. Millet bahçesi çalışmalarına …

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 millet bahçesinin açılış töreninde konuştu. Kentsel dönüşümde kararlılık mesajı veren Erdoğan, “Gözünü para hırsı bürümüş olanlara boyun eğmeyeceğiz” dedi. Millet bahçesi çalışmalarına daha da hız verdiklerini belirten Erdoğan, “Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ile birlikte 500 millet bahçesinin tamamını bitirdiğimizde 81 vilayetimizin çehresi değişecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla 9 Millet Bahçesinin Açılış Törenine canlı bağlantı ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hizmete açılan Adıyaman Millet Bahçesi’nin 505 bin metrekare, Giresun Bulancak Millet Bahçesi’nin 28 bin metrekare, Düzce Cumayeri Millet Bahçesi’nin 72 bin metrekare, Bursa Harmancık Millet Bahçesi’nin 40 bin metrekare, Bolu Gerede Millet Bahçesi’nin 295 bin metrekare alana sahip olduğunu belirtti, Afyonkarahisar Şuhut Millet Bahçesi 125 bin metrekare, Adana Aladağ Millet Bahçesi 200 bin metrekare, Sivas Şarkışla Millet Bahçesi 150 bin metrekare, Erzincan Tercan ilçesi Camii Şerif Millet Bahçesi 52 bin metrekare olmak üzere toplam 1 milyon 466 bin metrekare.

“Bu alandaki vizyon projemiz Atatürk Havalimanı’nda inşa ettiğimiz 7,7 milyon metrekarelik millet bahçesidir” diyen Erdoğan, “İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi tüm etaplarıyla hizmete girdiğinde dünyanın en gözde şehir parkları arasında yerini alacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a bugüne kadarki gayretleri için teşekkür ediyorum, şimdi de Mehmet Bey ile bu süreci en güçlü şekilde devam ettireceğiz” dedi.

DEPREM VİLAYETLERİNİ YENİDEN DOLAŞACAĞIM

Erdoğan, “Binanız depreme dayanıklı değilse, sel veya heyelan tehdidi altındaysa hiç vakit kaybetmeden dönüşüm sürecini başlatın” dedi. Erdoğan, “Yarısı Bizden kampanyamıza vatandaşlarımızın yoğun ilgisini memnuniyetle karşılıyoruz. Buradan tüm vatandaşlarıma bir kez daha seslenmek istiyorum. Binanız depreme dayanıklı değilse, sel veya heyelan tehdidi altındaysa hiç vakit kaybetmeden dönüşüm sürecini başlatın. Afet gelmeden önleminizi alın. Mülk sahiplerinin de desteğiyle şehirlerimizi afetlere karşı daha dirençli hale getireceğiz. En kısa zamanda deprem illerini tek tek ziyaret edeceğim.” diyerek sözlerini tamamladı.