AK Parti’nin Kayseri’den Kongre Çıkarması

Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımcı ve konuşmacı olduğu AK Parti’nin 4’üncü Olağanüstü Büyük …

Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımcı ve konuşmacı olduğu AK Parti’nin 4’üncü Olağanüstü Büyük Kongresi’ne katılım gösterdi. Başkan Büyükkılıç kongrede oy kullanarak, “AK Parti ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun, daha zengin ve gelişmiş bir Türkiye hedefi için ilerlemeye devam” dedi.

ANKARA (İGFA) – AK Parti’nin 4’üncü Olağanüstü Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kayseri’den Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, ilçe belediye başkanları ve delegeler katıldı ve oylarını kullandılar.

Saygı duruşu ile başlayan ve İstiklal Marşı ile devam eden kongre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla devam etti. Erdoğan, “Herkes, hangi bedenle olursa olsun, kalbi, ruhu, aşkı, sevdası ile burada. Bu süreç, Türkiye’nin yüzyılını inşa etme ve emanete sahip çıkma sürecidir” diyerek 81 ili birer birer saydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın liderliğinde Türkiye’nin yüzyılına ilişkin vurgu yaparak, yollarına emin adımlarla ilerleyeceklerini belirtti.

“TÜRKİYE İÇİN DURMAK YOK YOLA DEVAM”

Başkan Büyükkılıç, kongre hakkında değerlendirmesini yaparken, “AK Parti’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde, Kayseri teşkilatı olarak büyük bir heyecan ve coşku ile katıldık ve oylarımızı kullandık. AK Parti’miz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği altında, gündüz gece demeden çalışmaya devam edecek AK kadrolarımızla, daha zengin Türkiye hedefine ilerlemekte kararlıyız” şeklinde ifade etti.