Ali Dağı Mesire alanı yenileme düzenleme çalışmaları

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte şehrin önemli turizm merkezlerinden biri olan Ali Dağı Mesire Alanı’ndaki yenileme …

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte şehrin önemli turizm merkezlerinden biri olan Ali Dağı Mesire Alanı’ndaki yenileme ve düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Kent merkezi ve ilçelere yeni yeşil alanlar ve rekreasyon alanları kazandıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kullanımda olan rekreasyon alanlarında da iyileştirme çalışmaları yapıyor.

Bu kapsamda Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, vatandaşların uğrak yeri olan Talas ilçesindeki Ali Dağı Mesire Alanı’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, Fen İşleri Daire Başkanı Yasin Harmancı ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Mesire alanındaki incelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’ye daha konforlu yeşil alanlar kazandırmak için gayret gösterdiklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde mesire alanlarımızı kullanabilmeleri için azami gayret gösteriyoruz. İlçelerimizde ve şehir merkezinde inşa ettiğimiz millet bahçeleri ile şehrimizin yeşil alan oranını hızla artırırken, rekreasyon alanlarımızın kullanım konforunu artırmak için de çalışıyoruz. Yenilenen yüzü ile yakında hizmete sunacağımız Ali Dağı Mesire Alanı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Büyükkılıç, mesire alanında gerçekleştirilen çalışmaları yakından inceleyerek Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ve Fen İşleri Daire Başkanı Yasin Harmancı ile yüklenici firma yetkililerinden son durum hakkında bilgi aldı.