Ankara Büyükşehir’den şehit yakınları ve gaziler için yeni tesis

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokole göre; Altındağ ilçesi Hacıbayram Mahallesi Ahiler Sokak’ta bulunan mülkiyeti …

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokole göre; Altındağ ilçesi Hacıbayram Mahallesi Ahiler Sokak’ta bulunan mülkiyeti ABB’ye ait 300 metrekarelik taşınmaz 20 yıllığına EMŞAV’a tahsis edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi hem ulusal hem de uluslararası sivil toplum kuruluşları ile çeşitli projeler yürütmeye devam ediyor. Ankara Büyükşehir’den şehit yakınları ve gaziler için yeni tesis müjdesi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) arasında protokol imzalandı.

Başkanlık makamında düzenlenen törende protokole ABB Başkanı Mansur Yavaş ve EMŞAV Başkanı Abdurrahman Yılmaz imza attı.

YAVAŞ: “ÇEŞİTLİ EĞİTİMLERDEN ÜCRETSİZ YARARLANMALARINI SAĞLAYACAĞIZ”

İmzalanan protokolü sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Mansur Yavaş, “Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Yakınları Vakfı EMŞAV ile ortak hizmet projesine imza atıyoruz. Hacıbayram Mahallesi Ahiler Caddesi üzerinde 300 metrekare kapalı alanı 20 yıllığına tahsis ederek, şehit yakınları ve gazi çocuklarının çeşitli eğitim ve kurs gibi faaliyetlerden ücretsiz yararlanmasını sağlayacağız” dedi.

ABB’YE AİT TAŞINMAZ 20 YILLIĞINA EMŞAV’A TAHSİS EDİLDİ

Protokol kapsamında; Altındağ ilçesi Hacıbayram Mahallesi Ahiler Sokak’ta bulunan mülkiyeti ABB’ye ait 300 metrekarelik taşınmaz 20 yıllığına EMŞAV’a tahsis edildi. Ayrıca protokole göre iki kurum şehit ve gazi yakınlarına sosyal destek sağlayacak, şehit ve gazi çocuklarına yönelik eğitim faaliyetleri ve çeşitli etkinlikler düzenleyecek.