Ankara’da 45 bin aileye 300 bin litre süt dağıtılıyor

ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 2021 yılında başlatılan proje kapsamında sosyal yardım alan 45 bin aileye 300 bin litre süt ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Ankara …

ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 2021 yılında başlatılan proje kapsamında sosyal yardım alan 45 bin aileye 300 bin litre süt ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Başkent’teki her çocuğun süte erişimini sağlamak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği “Süt Destek Projesi” devam ediyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 2021 yılında pilot olarak Sincan ve Etimesgut ilçelerinde başlattığı projeyi 2022 yılında Ankara’nın tüm merkez ilçelerine yaygınlaştırdı.

 AYLIK 300 BİN LİTRE SÜT DESTEĞİ

Proje kapsamında sosyal yardım alan 45 bin aileye 300 bin litre süt ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Süt desteğinden sosyal yardım alan ailelerin 2-5 yaş arası çocukları yararlanabiliyor. Hanelere teslim edilen süt miktarı çocuk sayısına göre 6, 9 ve 12 litre arasında değişiyor.

 YERLİ ÜRETİCİYE DESTEK

Sütler, Sosyal Hizmetler Dairesi personeli tarafından aylık olarak ailelerin evlerine teslim ediliyor ve bu şekilde ailelerin diğer ihtiyaçları da belirleniyor.

Ayrıca ücretsiz olarak dağıtılan sütler yerel üreticilerden temin edilerek kent ekonomisine de katkı sağlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardım Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürü Ahmet Güven şunları söyledi:

“2-5 yaş arası çocuğu olan sosyal yardım alan aileler süt desteğinden faydalanıyor. Sütler Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeli tarafından aylık olarak ailelerin evlerine teslim ediliyor ve bu şekilde ailelerin diğer ihtiyaçlarının da belirlenmesi planlanıyor. ” dedi.