Antalya Büyükşehir, Finike’ye 282 milyonluk yatırım yaptı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike’ de muhtarlarla, iş dünyası temsilcileriyle, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileriyle bir araya gelerek, yaşadıkları sorunları, istekleri ve …

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike’ de muhtarlarla, iş dünyası temsilcileriyle, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileriyle bir araya gelerek, yaşadıkları sorunları, istekleri ve önerileri dinledi.

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Finike’deki toplantısına Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, meclis üyeleri, muhtarlar, iş dünyası ve oda temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve belediye bürokrasisi de katıldı. İlk olarak muhtarlarla bir araya gelen Başkan Böcek, Finike’ye sunduğu ve sunacağı hizmetleri paylaştı. Muhtarları tek tek dinleyen Başkan Böcek, yaşanan sorunları ve talepleri not aldı ve bu konuda gereken çalışmaların yapılması talimatını verdi.

ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZDÜK

Finike’ye planlı ve düzenli bir kent görüntüsü kazandırmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’na eklediklerini ve kreş açtıklarını belirten Başkan Böcek, bitirilmemiş olan Eroğlu Nuri Cami’nin tamamlanması sürecini anlattı. Finike’nin altyapı ve kanalizasyon problemlerini çözdüklerini belirten Başkan Böcek, yerel gelişime önemli katkılar sağladıkları tarım projelerini de paylaştı. Başkan Muhittin Böcek, Finike’nin mahalle yollarının planlandığı gibi sıralı bir şekilde asfaltlandığını ve özel idare döneminden kalan asbestli su borularının yenilendiğini dile getirdi. Başkan Böcek, Finike’de kısa bir süre içinde tamamlanacak olan projeler ile birlikte toplamda 827 milyon liralık yatırım gerçekleştireceklerini ifade etti.