Antalya Muratpaşa sezonu Renklerle Senfoni sergisi ile kapatıyor

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi, sezonu ünlü ressam Nihat Kahraman’ın “Renklerle Senfoni” adlı sergisiyle kapatıyor. Antalya’nın kültür ve sanat hayatına farklı bir soluk …

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi, sezonu ünlü ressam Nihat Kahraman’ın “Renklerle Senfoni” adlı sergisiyle kapatıyor.

Antalya’nın kültür ve sanat hayatına farklı bir soluk getiren Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde sezonun son sergisi açıldı.

Ressam Nihat Kahraman’ın ‘Renklerle Senfoni’ isimli sergisinin açılışı Antalya’nın iş, sanat ve siyaset dünyasını bir araya getirdi. Küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu’nun yaptığı serginin açılışına Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal da katıldı.

Açılışta ünlü ressam Kahraman, Antalya’da ve Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde bu sergiyi açmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Başkan Uysal ise açılış için bir araya gelen sanatseverlere, “Kentimize renk kattınız. Sanatçımıza ve siz şehrimizin sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi. Açılışın ardından davetliler sergiyi gezdi. Sergi 26 Haziran’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Türkan Şoray Kültür Merkezi bu sezon 7 sergiye ev sahipliği yaptı. Sezona Antalya Edebiyat Günleri kapsamında ‘Unutmak/Hatırlamak’ sergisiyle başlayan Türkan Şoray Kültür Merkezi, Zerrin Kehnemuyi, Yalçın Gökçebağ, Hülya Düzenli ve Elif Saltık sergileriyle devam etti. ‘DejaVu’ karma sergisi ile devam eden sezon, Adnan Turani sergisi ile devam etti.