Antalya’da en güzel bahçe ve teras yarışması kazananı belli oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz’ …

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz’ sloganıyla bu yıl 6’ncısını düzenlediği ‘En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması’nın kazananları belli oldu. Çevre bilincini ve çevre sevgisini artırmak, yaşanılan çevrenin görsel kalitesini desteklemek, halkın peyzaj ve kent düzenlemesine ilgisini teşvik etmek, iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışma Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerini kapsadı.

SEÇİCİ KURUL BELİRLEDİ

Yarışma, en güzel açık balkon, kapalı balkon, konut bahçesi, apartman bahçesi, hobi bahçesi ve teras olmak üzere 6 kategoride düzenlendi. Yarışmanın bu yılki seçici kurulu Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalya Kent Konseyi, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş. temsilcilerinden oluştu.

132 BİN TL PARA ÖDÜLÜ

Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu her kategoride birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL ve üçüncüye 3 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada toplamda 132 bin TL ödül dağıtılacak.

‘En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması’nda ilk üç dereceyi kazananlar şöyle;

Apartman Bahçesi: Ümmü Arık, Şefik Aytekin, Turan Uyar

Açık Balkon: Alper Emrali, Nazlı Dal Dal, Berna İskifoğlu

Kapalı Balkon: Duygu Uysal, Özne Tezgi, Simge Hayat Dorul

Hobi Bahçesi: Mustafa Gürel, Salih Dirman, Aynur Bulgurlar

Konut Bahçesi: Berrin Güven, Melike Berhan, Suna Karayılmaz

Teras: Hale Ansin Bozkurt, Duygu Arslan, İbrahim Şen