Arçelik yazılımları için yapay zeka platformu

Teknoloji alanında öncü ve yenilikçi uygulamalarıyla öne çıkan Arçelik, Developers’ AI Platform – Yazılım Geliştiriciler için Yapay Zeka Platformu’nu hayata geçirdi. ChatGPT’nin de kullandığı GPT …

Teknoloji alanında öncü ve yenilikçi uygulamalarıyla öne çıkan Arçelik, Developers’ AI Platform – Yazılım Geliştiriciler için Yapay Zeka Platformu’nu hayata geçirdi.

ChatGPT’nin de kullandığı GPT modelleri ile entegre çalışan platform, şirket bünyesinde yazılım geliştiren çalışanlara Arçelik’in kendi özel bulut ortamında yapay zekâ uygulamasından en yüksek veri koruma standartları ile yararlanma imkânı sunuyor.

Arçelik Strateji ve Dijitalleşmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Utku Barış Pazar, yapay zekâ sayesinde inovasyon ve verimlilikte daha önce görülmemiş seviyelere ulaşmanın mümkün olacağını söyledi.

Arçelik olarak bu büyük dönüşümün sadece bir parçası değil, aynı zamanda öncüsü olmak istediklerini belirten Pazar, “Bu doğrultuda tüm çalışma arkadaşlarımızın yapay zekânın sunduğu imkânlardan en üst düzeyde faydalanmalarını destekliyoruz. Arçelik’in Geliştirici Yapay Zeka Platformu, yazılım geliştirme süreçlerinin birçok aşamasında verimliliği artırmakla kalmayacak, ekiplerimizin inovasyon yetkinliklerinin de katlanarak büyümesini sağlayacak” dedi.

Platform, kod ve parçacıklarla çalışmak için özel olarak tasarlanmış, üretkenliği ve kod iş birliğini artıran kullanıcı dostu bir arayüze sahip. GPT 3.5 ve GPT 4.0 entegrasyonu ile şirketin kendi bulut ortamında yer alan platform, veri gizliliği ve koruma standartlarını en üst düzeye çıkarırken geliştirme süreçlerini de iyileştiriyor.