Avrupa’ya Gözünü Diken Demir Yumruk

Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün sporcusu Gamze Soğuksu, U 22 Büyük Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’na yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. ORDU (İGFA) – 10-20 Kasım tarihleri …

Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün sporcusu Gamze Soğuksu, U 22 Büyük Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’na yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ORDU (İGFA) – 10-20 Kasım tarihleri arasında Karadağ’ın Budva kentinde gerçekleşecek U 22 Büyük Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’na hazırlanmakta olan Gamze Soğuksu, hedefinin altın madalya kazanmak olduğunu ifade etti. Türkiye şampiyonasına 7 kez katıldığını ve bu şampiyonalarda 6 defa altın madalya kazandığını belirten Milli Boksör Gamze Soğuksu, son dönemde sağlanan desteklerin başarıyı hızlandırdığını vurguladı.

MİLLİ SPORCU GAMZE SOĞUKSU: “AMACIM AVRUPA ŞAMPİYONU OLMAK”

Milli Takım Antrenörü İbrahim Gündoğdu denetiminde her gün iki antrenman yaparak hazırlık sürecini sürdüren Milli Boksör Gamze Soğuksu, Şampiyonada amaçlarının altın madalya kazanmak olduğunu belirtti.

Gamze Soğuksu’nun açıklamaları şu şekildedir:

“Yoğun bir heyecanla çalışmalarıma durmaksızın devam ediyorum. 7 kez Türkiye Şampiyonası’na katıldım. Bu Şampiyonalarda 6 kez altın madalya kazanırken 1 kez de ikincilikle yetinmek zorunda kaldım. Şimdi önümde Avrupa Şampiyonası duruyor. Bu organizasyon için büyük bir titizlikle hazırlanıyorum. Hem Ordu’da, hem de Olimpiyat hazırlık merkezinde bu şampiyonaya yönelik hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. 10-20 Kasım tarihleri arasında Karadağ’ın Budva kentinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda hedefim kesinlikle altın madalya kazanmak olacak. Bu hazırlık sürecinde en etkili desteği Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’den aldım. Kendisine beni temsilen teşekkür ederim. Bize her zaman destek oldu. Bu desteği altın madalyayla taçlandırıp kendisine hediye etme niyetindeyiz.”