Ayvalık Belediye Tiyatrosu ödüle doymuyor

Bir yıl önce kurulan Ayvalık Belediye Tiyatrosu, Yeni Tiyatro Dergisi’nin 10. Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri kapsamında dört farklı dalda ödüle layık görüldü. Devlet tiyatroları, …

Bir yıl önce kurulan Ayvalık Belediye Tiyatrosu, Yeni Tiyatro Dergisi’nin 10. Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri kapsamında dört farklı dalda ödüle layık görüldü.

Devlet tiyatroları, özel tiyatrolar, büyükşehirlerin tiyatroları, Demet Akbağ, Okan Bayülgen, Şenay Gürler ve Uğur Yücel gibi isimlerin ödül aldığı gecede, bir yıl önce kurulan Ayvalık Belediye Tiyatrosu’nun dört ödül birden alması gecenin en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. Ayvalık Belediye Tiyatrosu oyuncusu Serap Ceylan “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü alırken, araştırmacı yazar Hayrettin Filiz de “Tiyatro Araştırma Emek Ödülü “ne layık görüldü.

İstanbul Kadıköy’deki Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede “En İyi Tiyatro Ekibi” ödülüne layık görülen “Sabah Olmadan” oyununun ekibi de törende hazır bulundu.

Ayvalık Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Erkan Cılak, 3,5 buçuk ay boyunca kapalı salonlara seyirci getirmenin mümkün olmadığı bir coğrafyada yaşadıklarını söyledi.

Deprem acısı yaşadığımız bir dönemden de geçildiğini hatırlatan Başkan Cılak, “Altı ay sahnelerimizi kapattık ama kalan altı ayda 70 bin kişilik bir kentte 78 kez ‘perde’ diyen bu ekip rekorlar kırıyor, hepsini yürekten kutluyorum” dedi.