Bahamalar Bayraklı Norwegian Jade, Marmaris’e Geldi

“Norwegian Jade” Kruvaziyeri İsrail-Filistin Çatışması Sebebiyle Marmaris’e Yönlendirildi. Bahamalar bayrağı taşıyan “Norwegian Jade” adlı kruvaziyer gemisi, İsrail-Filistin arasındaki çatışmalardan dolayı Hayfa Limanı’na yapmayı planladığı ziyareti iptal …

“Norwegian Jade” Kruvaziyeri İsrail-Filistin Çatışması Sebebiyle Marmaris’e Yönlendirildi. Bahamalar bayrağı taşıyan “Norwegian Jade” adlı kruvaziyer gemisi, İsrail-Filistin arasındaki çatışmalardan dolayı Hayfa Limanı’na yapmayı planladığı ziyareti iptal edip, Muğla’nın Marmaris ilçesine geldi. Bu ziyaretin önceden planlanmış bir durum olmadığı belirtildi.

İsrail-Filistin çatışması nedeniyle rotasını değiştiren “Norwegian Jade” kruvaziyeri, Marmaris’te sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Marmaris’e Sürpriz Ziyaret

Geminin Bodrum ziyaretinin ardından, rotasını ani bir kararla Marmaris’e çevirdiği öğrenildi. “Norwegian Jade” Marmaris Cruise Port Limanı’na sorunsuz bir şekilde yanaştı. 294 metre uzunluğundaki bu dev geminin üzerinde çoğunluğunu ABD ve Kanada vatandaşlarının oluşturduğu 2.600 yolcu ve 1022 personel bulunuyor.

Turistler Marmaris’in Keyfini Çıkarıyor

Gemiye gelen turistler, gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Marmaris şehir merkezine geçerek tarihi mekanları gezdi. Yat Limanı civarındaki restoran ve kafelerde yemek molası veren turistler, Marmaris Kapalı Çarşı’da alışverişin tadını çıkardı.

Kruvaziyerin, gece saatlerinde Kıbrıs’ta bulunan Limasol Limanı’na doğru hareket edeceği bilgisine ulaşıldı.