Bakan Göktaş, Down Sendromlu Gençlerle Buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Üsküdar Belediyesi tarafından faaliyet gösteren Engelsiz Yaşam Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından …

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Üsküdar Belediyesi tarafından faaliyet gösteren Engelsiz Yaşam Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından karşılanan Göktaş, merkez bünyesindeki ebru, filografi, el sanatları ve bakım onarım atölyelerine bir tur attı.

İSTANBUL (İGFA) – Engelsiz Yaşam Merkezi’nde görevli doktorlarla görüşen ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler edinen Bakan Göktaş, kursiyerlerin halk oyunlarını da izledi.

Ziyaret sırasında merkezi deneyimlemek ve burada bulunan çocuklarla vakit geçirebilmek istediğini belirtti Göktaş.

Daha önce gezdiği engelsiz yaşam merkezlerine kıyasla, geniş bir kitleye hizmet veren ve çok kapsamlı olan bu merkezi ilk defa gördüğünü söyleyen Bakan Göktaş, Başkan Türkmen’i tebrik etti.

Mahinur Özdemir Göktaş, AK Parti’nin sosyal hizmetlere verdiği önemi de dile getirdi.

AK Parti’nin engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarının devrim niteliğinde olduğunu ifade eden Bakan Göktaş, “Bu çalışmalar sayesinde engelli vatandaşlarımızın sosyalleştiğini ve yaratıcı yeteneklerinin ortaya çıktığını görüyoruz. Bu durumla hem gurur duyuyorum hem de bu konuda destek olan ve bu devrimi gerçekleştiren herkese başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere teşekkür etmek istiyorum. AK Parti hükümetinin bugün belediyemizdeki bu hizmeti görürken gerçekleşen hayallerin ve daha ne gibi başarıların elde edilebileceğini hayal etmek zorlaşıyor. Çok etkileyici bir hizmet, hem aileler hem de çocuklar adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmet daha geniş kitlelere ulaşır ve diğer belediyelere de örnek olur” dedi.

Daha sonra Bakan Göktaş, Üsküdar, Altunizade’deki Down sendromlu gençlerin çalıştığı Tebessüm Kahvesi’ni ziyaret etti.

Göktaş, gençlerle sohbet etti ve Down sendromlu çalışan Ahmet Mustafa Gültekin’in doğum gününü pasta keserek kutladı. Ayrıca, farklı futbol takımlarının oyuncularının imzaladığı formaları Down sendromlu çalışanlara hediye etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ziyaretlerini Üsküdar Belediyesi’nin İkinci Bahar Kahvesi’ni ziyaret ederek ve oradaki yaşlılarla sohbet ederek sonlandırdı.