Bakan Şimşek’ten ‘ekip’ vurgusu olan İngilizce paylaşım

Bugün TBMM’de yemin eden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından dünyaya İngilizce bir mesaj göndererek, önceliklerinin ekiplerini güçlendirmek ve inandırıcı bir program …

Bugün TBMM’de yemin eden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından dünyaya İngilizce bir mesaj göndererek, önceliklerinin ekiplerini güçlendirmek ve inandırıcı bir program tasarlamak olduğunu belirtti.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından flaş bir açıklama yaptı.

Bakan Şimşek, “Acil önceliğimiz ekibimizi güçlendirmek ve inandırıcı bir program tasarlamaktır” dedi.

Beş yıl aradan sonra Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin etmenin onurunu ve ayrıcalığını yaşadığını belirten Şimşek, “Bu sıfatla halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için yol gösterici ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır. Ulusal ve uluslararası zorlukların üstesinden gelirken, öngörülebilirliği arttırmak için kurallara dayalı politika yapımına olan bağlılığımızı bir kez daha teyit ediyoruz. Kestirme yollar ya da hızlı çözümler bulunmamakla birlikte, deneyimimiz, bilgimiz ve adanmışlığımızın önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır.” diye konuştu.