Bakan Yerlikaya açıkladı… Emniyet’te genel atamalar tamamlandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2023 Yılı Genel Atama kapsamında 28 bin 62 polis memurunun atama ve yer değiştirme işlemlerini tamamladığını açıkladı. Emniyet …

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2023 Yılı Genel Atama kapsamında 28 bin 62 polis memurunun atama ve yer değiştirme işlemlerini tamamladığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2023 yılı Genel Atama çalışmaları tamamlandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyuruyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Yerlikaya paylaşımında, 28 bin 62 polis memurunun atama ve yer değiştirme işlemlerinin personelin moral ve motivasyonunu artıracak şekilde tüm detaylar göz önünde bulundurularak sonuçlandırıldığını kaydederek, “Emniyet Teşkilatımızda verimliliği ve personel memnuniyetini sağlamak amacıyla bu yılki genel atamalarda polislerimizin yüzde 82’si birinci ve ikinci tercihlerine atandı. Nisan ayından bu yana Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilimizde yakınlarını kaybeden veya depremlerden etkilenen yaklaşık 10 bin polis memurumuzun da tercihleri doğrultusunda tayinleri yapılmış, boşalan kadrolara yeni atamalar gerçekleştirilmiştir. 2023 yılı genel atamaları ülkemiz, milletimiz ve halkımızın huzur ve güvenliğinin teminatı kahraman polis teşkilatımız için hayırlı olsun.” dedi.