Bakan Yusuf Tekin şehit öğretmenleri andı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı ve tüm şehitleri ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle andı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, …

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı ve tüm şehitleri ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle andı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 9 Haziran 2017 tarihinde Batman’da gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ı ve tüm şehit öğretmenleri rahmet ve minnetle andı.

Tekin mesajında, “Öğretmenlerimiz canları pahasına gösterdikleri sabır, fedakârlık ve vatan sevgisiyle milleti için her zaman en ön safta yer almışlardır. Öğretmenlerimizi öğrencilerinden ve bizlerden ayıranlara karşı hep birlikte çocuklarımızı daha güçlü ve müreffeh yarınlara hazırlayacağız. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin şefkatli rehberliğinde “Yüzyılın Türkiye’sine” emin adımlarla yürüyeceklerdir. Şehadetinin 6. yıldönümünde Şenay Aybüke Yalçın öğretmenimizi ve bu ulvi görevi ifa ederken vatan toprağına düşen tüm şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu aziz millet şehitlerini asla unutmayacaktır. Ruhları şad olsun…”