Balıkesir mahalle ligi turnuvaları finale doğru kıran kırana

Her yıl geliştirilen ve giderek daha fazla çocuğa ulaşan “Mahalle Ligi Turnuvalarında” sona yaklaşılırken, turnuvaya katılan takımları şampiyonluk heyecanı sardı. Haziran ayının ikinci haftasında yapılacak …

Her yıl geliştirilen ve giderek daha fazla çocuğa ulaşan “Mahalle Ligi Turnuvalarında” sona yaklaşılırken, turnuvaya katılan takımları şampiyonluk heyecanı sardı. Haziran ayının ikinci haftasında yapılacak final müsabakalarının ardından Mahalle Ligi Turnuvalarının şampiyon takımı belli olacak.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında düzenlenen Mahalle Ligi Turnuvalarında final heyecanı yaşanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın başlama vuruşuyla başlayan Mahalle Ligi Turnuvalarına şehrin dört bir yanından yaklaşık 25 bin kişi katıldı. Her mahallede yapılan maçlar sonucunda mahalle birincisi olan takımlar ilçe birinciliği için mücadele etti. 20 ilçede 10 kategoride toplam 200 ilçe birincisi takım il birinciliği için maçlarını gerçekleştiriyor.

Devam eden turnuvalarda yarı final müsabakalarında her kategoride ilk dörde giren takımlar Haziran ayının ikinci haftasında final maçlarını oynayacak. Lig sonunda Mahalle Ligi Turnuvalarının şampiyon takımı belirlenecek.