Başkan Bünyamin Çiftçi Özbek Heyetini Ağırladı

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Özbekistan Kaşkaderya-Çırağcı Belediye Başkan Yardımcısı Toir Sattorov ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Başkan Çiftçi, Özbek heyet ile yaptığı görüşmede Çayırova …

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Özbekistan Kaşkaderya-Çırağcı Belediye Başkan Yardımcısı Toir Sattorov ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Başkan Çiftçi, Özbek heyet ile yaptığı görüşmede Çayırova Belediyesi’nin hizmet anlayışından bahsetti.

Özbekistan’dan misafirler Çayırova Belediyesi’ne geldi. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Özbekistan’ın Kaşkaderya Eyaleti Çırağcı İlçesinden gelen Belediye Başkan Yardımcısı Toir Sattorov ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Özbek heyet ile sohbet eden Başkan Çiftçi, Çayırova Belediyesi’nin hizmet anlayışından bahsetti. Özbekistan’dan gelen heyetle tanışan Çiftçi, “Kardeş ülkenize hoş geldiniz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleri ile soydaşlarımızla birlikte güçlenmeye gayret ediyoruz. Bu anlayışı yerelde de bu şekilde çalışarak desteklemeye devam ediyoruz. Halkımızın daha rahat yaşaması için gayret gösteriyoruz” dedi. Çiftçi’nin açıklamalarının ardından Çırağcı Belediye Başkan Yardımcısı Sattorov şunları söyledi: “Dün Türkiye’ye geldik ve ülkedeki büyük gelişmeyi gördük. Buraya gelme amacımız belediyedeki faaliyetlerle ilgili tecrübe alışverişinde bulunmak” dedi.

BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMINA HAZIRIZ

Sattorov’un konuşmasının ardından Çayırova Belediyesi olarak tecrübe ve birikimlerini paylaşmaya hazır olduklarını belirten Çiftçi; “Belediyecilik hizmetlerimizi profesyonel bir anlayışla sürdürüyoruz. Bu noktada en güzel örneğimiz belediyecilikte öncü olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve bakış açısıyla yerelde vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Hizmet alanı şehirlerdir ama hizmetten etkilenen canlılardır. Her hizmetin merkezine canlıları, her hizmetin merkezine insanı koyarsak hizmet etme imkânı daha da artar.

İNTERAKTİF BELEDİYECİLİK

Nüfusumuz 150 bin ve 9 mahallemiz var. Her mahallemizde mahalle istişare toplantıları yapıyor ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hizmetlerimizi üretiyoruz. Buna interaktif yönetim de diyebilirsiniz. Bu şekilde belediye ile halkı bir araya getirmiş oluyorsunuz ve vatandaşlar yapılan hizmetleri sahipleniyor.” dedi.