Başkan Tahir Büyükakın üniversite öğrencileriyle buluştu

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden gençlerle bir araya gelen Başkan Tahir Büyükakın, yükselen medeniyetler üzerine de değerlendirmelerde bulundu Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sağlık ve Teknoloji …

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden gençlerle bir araya gelen Başkan Tahir Büyükakın, yükselen medeniyetler üzerine de değerlendirmelerde bulundu

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi teknoloji ve akılcı inovasyon kulüplerinin temsilcilerinin de aralarında bulunduğu öğrencilerle ‘Genç Alan’da bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, geçmişten günümüze yükselen medeniyetler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Etik, ahlak, adil bir dünya, emperyalizm, batı ülkelerini ele geçirme çabaları gibi birçok konuda gençlerle sohbet eden Başkan Büyükakın, belediye çalışmaları hakkında da öğrencileri bilgilendirdi.

Gençlerden dünyaya bakışlarında yeni okumalara yönelmelerini isteyen Başkan Büyükakın, ilerleme kaydeden şehir ve ülkelerin özelliklerine ilişkin tespitlerini de üniversite öğrencileriyle birlikte dile getirdi.

ULUSLARARASI GELİŞMELER ELE ALINDI

Genç Mekân’da gerçekleştirilen toplantıya öğrenci kulüplerinin temsilcileri katıldı. Soru cevap etkinliği şeklinde de gerçekleştirilen toplantıda Teknoloji Takımları, Sosyal İnovasyon Kulübü, Akademik Okullar, Podcast Atölyesi Öğrencileri, Uluslararası Öğrenciler hazır bulundu. Kocaeli’de gençlik çalışmaları, kentleşme, güncel toplumsal konular ve üniversite yaşamına ilişkin konularda görüş alışverişinde bulunulan toplantıda uluslararası gelişmeler de ele alındı. Toplantı hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.