Başkentin şampiyon kadınlarına çoşkulu karşılama

Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı’nı yenerek Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi şampiyonu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, …

Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı’nı yenerek Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi şampiyonu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, Başkent’e döndü. Esenboğa Havalimanı’nda coşkuyla karşılanan başarılı sporcular, şampiyonluk kupasını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a götürdü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin spor kulüpleri başarıya doymuyor.

Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi 2022-2023 sezonu play-off finalinde Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü (G.S.K) Kadın Futbol Takımı ile Fenerbahçe Petrol Ofisi karşı karşıya geldi. İzmir Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda oynanan karşılaşmayı ABB FOMGET G.S.K Kadın Futbol Takımı 4-2’lik skorla kazanarak şampiyonluk kupasını Başkent’e getirdi.

YAVAŞ: “GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTINIZ”

Turkcell Kadınlar Süper Ligi 2022-2023 sezonu şampiyonu FOMGET’in başarılı sporcuları, Başkent’e ayak basar basmaz kupayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a getirdi.

Başarılı sporcuları, teknik ekibi ve kulüp yöneticilerini Başkanlık Makamında ağırlayan Yavaş, “Bizleri gururlandırdınız” diyerek şampiyon takımı tebrik etti. Yavaş, “Hepinizi tebrik ediyorum, bizleri gururlandırdınız. Çok büyük emekler sarf ettiniz. İnşallah başarılarınızın devamını diliyoruz, başaracağınıza eminiz. Ankara adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Hepinizi çok tebrik ediyorum. Ailelerinize selamlarımı iletin. Allah hepinize hayırlısını versin” dedi.

ESENBOĞA HAVAALANI’NDA COŞKULU KARŞILAMA

Cumhuriyet’in 100. yılında tarihi bir başarıya imza atan ABB FOMGET G.S.K Kadın Futbol Takımı, Esenboğa Havalimanı’nda kulüp yöneticileri, sporcuların aileleri ve Başkentliler tarafından coşkuyla karşılandı.

Sporcularla gurur duyduklarını belirten Kulüp Başkanı Yalçın Demirkol şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100. yılında Kadınlar Futbol Süper Ligi şampiyonu olarak kupayı Ankara’ya getirdik. Bunun sözünü sezon başında Başkanımız Mansur Yavaş’a vermiştik. Mansur Başkanımız bu süreçte kulübümüze büyük destek verdi. Yönetim adına kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Sporcularımız büyük bir mücadele örneği gösterdiler. Özellikle final maçında müthiş bir geri dönüş yaptılar ve kupayı kazandık. Birkaç takviye ile aynı kadroyu koruyarak önümüzdeki yıl hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde başarılar elde edeceğimize inanıyorum.”

Takım Kaptanı Selda Akgöz ise “Bir hafta önce Başkan Mansur’u ziyaretimizde bu sözü vermiştik zaten. Elimizden geleni yaptık ve Cumhuriyet’in 100. yılında Süper Lig Kupası Ankara’da. Çok mutluyuz” derken, Sportif Direktör Siyaset Asgarov ise “Takımıma teşekkür ediyorum. Oyuncularım azami gayret gösterdiler ve bu şampiyonluğu Ankara’ya getirdiler. Bir söz verdiler ve bu sözü tuttular” dedi.