Batman Sason’da Hayat Boyu Öğrenme sergisine yoğun ilgi

Sason’da Hayat Boyu Öğrenme sergisine yoğun ilgi. Batman’da “Hayat Boyu Öğrenme” kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla Sason ÇATOM …

Sason’da Hayat Boyu Öğrenme sergisine yoğun ilgi. Batman’da “Hayat Boyu Öğrenme” kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla Sason ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezi) bahçesinde bir sergi düzenlendi.

El sanatları, dokuma, resim ve çeşitli kurslara katılan kursiyerlerin ortaya çıkardığı eserlerin yer aldığı serginin açılışında konuşan Sason Kaymakamı Murat Mete, “Halk Eğitim Merkezi her branşta vatandaşlarımıza hayat boyu eğitim vermeye devam ediyor. Katılımın olması bizleri sevindiriyor. Halk Eğitim Müdürümüze, değerli öğretmenlerimize, kursiyerlerimize, bu çalışmalarda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Sason’umuzun kültürünün ne kadar zengin olduğunu görüyoruz, bu güzel eserleri burada sergilemekten mutluluk duyuyoruz, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaymakam Mete’nin eşi Pınar Mete ile birlikte katıldığı sergi açılışına ilçe yöneticileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.