BES Genel Başkanı Şengül: Seçim bitti, geçim derdi başladı

Birleşik Emekliler Sendikası (BES) Genel Başkanı Mahmut Şengül, emeklilerin her türlü hak taleplerini içeren adaya taraf olduklarını belirterek, “Seçim sorunu bitti, geçim sorunu başladı. Enerjimizi …

Birleşik Emekliler Sendikası (BES) Genel Başkanı Mahmut Şengül, emeklilerin her türlü hak taleplerini içeren adaya taraf olduklarını belirterek, “Seçim sorunu bitti, geçim sorunu başladı. Enerjimizi sendikal çalışmalara ve örgütlenmeye harcayalım” dedi.

Birleşik Emekliler Sendikası (BES) Genel Başkanı Mahmut Şengül, emeklilerin örgütlü olmanın önemini hala anlamadığını söyledi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Şengül, bir emekli örgütü olarak seçimler öncesinde emeklilerin sosyal, kültürel ve ekonomik haklarına yönelik taleplerine yanıt veren adayın yanında taraf olduklarını ancak tarafgirliklerinin partizanlık üzerine değil, 15 milyon emeklinin yaşam standartlarını yükseltmek üzerine kurulu olduğunu söyledi.

Seçim sonuçlarının emeklilerin hala örgütlü olmanın önemini kavrayamadıklarını ve örgütlü hareket ettiklerinde taleplerinin karşılanacağı gerçeğini algılayamadıklarını açıkça gösterdiğini ifade eden Şengül, “Avrupa’da emeklilerin yaşam standartlarının yüksek olması, Avrupa’daki emekli kitlesinin örgütlü olmasından ve örgütlü hareket etmesinden kaynaklanmaktadır. Seçim sorunu bitti, geçim sorunu başladı. Bu nedenle artık enerjimizi parti siyaseti ya da parti sempatizanlığı yerine sendikanın bu Whatsapp sayfasında 15 milyon emekliyi örgütlemeye ve örgütlenmeye harcayacağız. Bu nedenlerle sayfamız bir siyasi partiye sempati duymak için değildir. Enerjimizi sendikal çalışmalara ve örgütlenmeye harcayalım.” dedi.

Şengül, bu çağrının 21 yıldır emeklileri toplumun en yoksul kitlesi haline getiren mevcut iktidarı eleştirmeyecekleri anlamına gelmediğinin altını çizdi.