Bilecek Pazaryeri ilçesinde el sanatları sergisi açıldı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisi açıldı. Sergide Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursiyerleri tarafından …

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisi açıldı.

Sergide Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan ürünler sergilenirken, Kickboks, Taekwondo ve müzik kursiyerleri tarafından müzik dinletisi sunuldu.

Pazaryeri HEM Müdürü Fatoş Karaca Beler, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisinin açılışında çocukların kaliteli zaman geçirmeleri için yıl boyunca satranç, resim, robotik kodlama, değerler eğitimi kurslarına da yer verildiğini kaydetti.

“104 KURS İLE 1813 KURSİYERE HİZMET VERİLDİ”

Pazaryeri HEM olarak bu yıl unutulmaya yüz tutmuş sanatsal kültürler olan yorgancılık, sepet örücülüğü, çömlekçilik ve bıçakçılık kursları açarak bu değerleri gelecek nesillere aktarmayı kendilerine misyon edindiklerini belirten Müdür Karaca Beler, “Merkezlerimizde sadece el emeği ürünler oluşturulmuyor. Aynı zamanda halkımızın kendini geliştirmek isteyebileceği her türlü kursa da yer veriliyor. Kurumumuzda 2022-2023 eğitim öğretim yılında Eylül ayından Haziran ayına kadar toplam 104 kurs açılmış ve bin 813 kursiyere hizmet verilmiştir. Bu yıl da kurumumuz müzikten spora farklı kategorilerde kurslar açarak öğrencilerimizin taleplerine cevap vermiştir. Kick boks, Atletizm ve Taekvondo kursları ile çocuklarımıza hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin spor alanlarında aldıkları ödüller geleceğin en iyi sporcuları olacaklarını bizlere göstermiştir” dedi.

Bilecik Vali Yardımcısı Akın Ağca, Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci katılan protokol tarafından kurdelesi kesilen ve Halk Eğitim Merkezi binasında hafta sonuna kadar açık kalacak olan el sanatları sergisini gezen kursiyerler tarafından yapılan el işleri hakkında kursiyerlerden bilgi aldı.