Bilet alacaklara uyarı! Bursa Terminali’nde bayram hareketliliği

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yolunu tuttu. Yetkililer, 16 Haziran’da okulların tatile girmesiyle birlikte yaşanacak …

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yolunu tuttu. Yetkililer, 16 Haziran’da okulların tatile girmesiyle birlikte yaşanacak yoğunluğu beklerken, 16 Haziran sonrası için bilet alacakları uyardı.

Her bayramda olduğu gibi bu bayramı da memleketinde ailesi ve sevdikleriyle geçirmek isteyen vatandaşlar biletlerini şimdiden almaya başladı.

Şehirlerarası terminallerdeki hareketlilik yavaş yavaş kendini göstermeye başlarken, son dönemde otobüs biletlerine yapılan zamlar da vatandaşların seyahat etmesini biraz zorlaştırdı.

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bir otobüs firmasında Vardiya Amiri olarak görev yapan Yunus Doli, terminaldeki son durumu anlattı.

Bilet fiyatlarındaki artış konusunda bilet alacakları uyaran Doli, sektör olarak okulların kapanmasını beklediklerini belirterek, “16 Haziran’dan sonra biraz daha yoğunlaşan bir hareketlilik olacak gibi görünüyor. Aynı zamanda Kurban Bayramı öncesi arife gününü bekliyoruz. Bilet fiyatlarına baktığımızda 16 Haziran sonrası için bir zam yapılmış durumda. İnternetten baktığınız zaman 15 Haziran ile 16 Haziran arasında farklar var. Bayramda bilet alacak yolcular biletlerini zamlı alacaklar” dedi.

Öte yandan ek seferler için de önlemlerin alındığını söyleyen Doli, “Kendi şirketimiz bünyesinde ek seferler için yeni sıfır otobüslerimiz hazırlanıyor. Diğer şirketlerin de katılımcı araçları olacak. Seferlerin yeterli olacağını düşünüyorum” dedi.