Bilim Dünyasına Destek için Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hem yerel yönetim etkinliklerine aracılık ederek insanlara doğrudan hizmet sunuyor, hem de bilimsel çalışma ve makalelere destek vererek hizmet sunmayı sürdürüyor. Bu …

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hem yerel yönetim etkinliklerine aracılık ederek insanlara doğrudan hizmet sunuyor, hem de bilimsel çalışma ve makalelere destek vererek hizmet sunmayı sürdürüyor.

Bu bağlamda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi’nde yayınlanan ‘Kayseri Büyükşehir Belediyesi Uluçınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’ndeki Yaşlıların Sağlık Durumları ve Organ Bağışına Yönelik Tutumları’ konulu çalışmayı yürütmek için merkezde araştırma yapılmasına izin verdi.

HER TÜRDEN HİZMET BÜYÜKŞEHİR’DE

Her tür hizmetle çalışan ve tüm organları ve organizasyonlarıyla halka hizmet etmek ve şehir hayatına katkı sağlamak için çabalayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğindeki Büyükşehir Belediyesi, hem sağladığı hizmetlerle hem de akademisyen araştırmacılara destek vererek bilimsel çalışma ve makalelere katkıda bulunur. Bu çerçevede, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı olan ve hizmet veren Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde yapılan araştırma, sonuçlarıyla birlikte Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi’ne konu oldu ve bilime ve vatandaşlara katkı sağladı.

ARAŞTIRMA SONUCU YAŞLIYAŞAM MERKEZLERİNİN ÇOĞALTILMASI GEREKTİĞİ VURGULANDI

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İskender Gün ve Erciyes Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Uzman Diyetisyen Elif Alp tarafından yapılan araştırmada, yaşlı yaşam merkezlerinin sayısının artırılması, bireylerin sosyal yaşamına olumlu etki sağlayacağı sonucuna varıldı.