Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Farkındalık Yaratıyor

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Kent Konseyi, sokak hayvanları konusunda çocuklara yönelik bir bilinçlendirme eğitimi düzenledi. Bodrum Belediyesi Sokak …

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Kent Konseyi, sokak hayvanları konusunda çocuklara yönelik bir bilinçlendirme eğitimi düzenledi. Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Farkındalık Yaratıyor.

Sokak hayvanlarının davranışlarını nasıl anlayacakları ve onlara karşı nasıl davranmaları gerektiğinin anlatıldığı eğitim, Bodrum’daki Ortakent Doktor Mümtaz Ataman İlkokulu’ndan 9-10 yaş arası 130 öğrenci ile gerçekleşti.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de okul bahçesinde küçük sokak hayvanlarının sağlık taraması ve bakımını gerçekleştirdi.

Bir yandan rutin tarama ve aşılama işlemlerinin devam ettiği Bodrum’da hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta da Mumcular’daki belediye meydanında sokak hayvanlarının iç ve dış parazit aşısı, çip seti ve kuduz aşısı işlemleri gerçekleştirilmişti.

Eğitimlerin yarımada genelindeki okullarda devam edeceği öğrenildi.