Bodrum’da çok sayıda etkinlikle çevre bilinci aşılandı

Bodrum Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Neyzen Tevfik …

Bodrum Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Neyzen Tevfik Caddesi Tepecik Meydanı’nda açık hava sergisi etkinliği düzenledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katıldığı etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Temizlik İşleri Müdürü Yaşar Çelikan, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, Meclis Üyeleri, Bodrum’un çeşitli okullarından öğrenciler, öğretmenler, vatandaşlar ve belediye personeli katıldı.

Program süresince Bodrum Belediyesi ile protokolü bulunan geri dönüşüm firmaları, STK’lar ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından alanda stantlar açıldı. Stantlarda çocuklara kurabiye, patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edilirken öğrenci, öğretmen ve vatandaşlara da 5 Haziran Dünya Çevre Günü hatırası hediye edildi.

Alanda Bodrum Hatırası Künyesi oluşturuldu ve ücretsiz fotoğraf çekimleri de yapıldı. Bodrum’un kirli manzaraları ve Bodrum’un en güzel manzaralarının fotoğrafları da alanda sergilendi. Belediye Başkanı Ahmet Aras, öğrenciler ve öğretmenler stantları tek tek gezerek geri dönüşüm, bitkisel atık yağların geri dönüşümü ve atıklardan yapılan eşyalar hakkında bilgi aldı. Aynı zamanda çocuklar çöp ile ilgili düşüncelerini içeren afişler hazırlayarak düşünce duvarına astılar.

Mis Gibi 1 Bodrum, TEMÇEV ve TÜRÇEV’in de stantlarının bulunduğu etkinlik alanında aynı gün Değirmenler Mevkii’nde toplanan atıklar da sergilendi.

Etkinlikte düşüncelerini paylaşan Temizlik İşleri Müdürü Yaşar Çelikan, vatandaşların çevre temizliği konusunda sorumluluk almasının önemine vurgu yaparak, “Yaşadığımız kentteki temizlik sorununu sadece bir kamu kurumuna ve onun çalışanlarına mal etmek haksızlıktır. Vatandaşlarımız kurallara uyar ve kendi sokaklarının temizliği için sorumluluk alırsa çok daha temiz bir Bodrum ile karşı karşıya kalırız” dedi.