Bu salonlarda Malatyalı çocuklar enerjilerini atacak

Orduzu Gençlik ve Spor Kompleksi’nde değerlendirmelerde bulunmak üzere Malatya’yı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak. MALATYA (İGFA) – Malatya 100. Yıl …

Orduzu Gençlik ve Spor Kompleksi’nde değerlendirmelerde bulunmak üzere Malatya’yı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak.

MALATYA (İGFA) – Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi’nin açılış programına katılan Dr. Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanıydı ve bu sırada, Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberlerindeki heyetin eşliğinde Orduzu Gençlik ve Spor Kompleksi üzerinde yapılan çalışmaları yerinde gözden geçirdiler. Bu kompleksin yapımı Büyükşehir Belediyesi tarafından son aşamaya getirildi.

Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Gençlik ve Spor Kompleksi’nin faaliyetlerinin yoğun bir şekilde süregeldiğini kaydetti.

Bakanlığın spor kompleksinin 130 dönüm arazi üzerine inşa edildiğini, 25 dönümlük kapalı alanı ile her türden spor etkinliklerini ağırlayabilecek şekilde inşa edildiğini belirtti. Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer bakanların Büyükşehir Belediyesi’nin bu projeye yoğun bir şekilde destek verdiklerini ve kendilerine bu destekleri için minnettar olduğunu ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ülkemizin genç bir popülasyona sahip olduğuna dikkat çekerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tesisleşmeye önem verdiğini belirtti.

Bakan Bak, Avrupa’nın en genç stadyumları, spor salonları ve havuzlarına sahip olduğumuzu vurgularken, genç nüfusumuzun bu tesislerde spor altyapısının güçlendirilmesi sayesinde yeni branşlarda madalya kazandığını belirtti. “Bu yatırımların tümü karşılığını veriyor. Çocuklarımızı bu alanlara yönlendireceğiz. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan, özellikle bağımlılıklardan, uzaklaştırılacak ve enerjilerini burada harcayacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak vizyonumuz bu.” dedi.