Bursa Büyükşehir Belediyespor, Galatasaray’a 3-2 Yenildi

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 17. haftasında, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda Galatasaray HDI Sigorta ile karşı karşıya geldi. İlk yarıda aynı rakibe 3-0 …

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 17. haftasında, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda Galatasaray HDI Sigorta ile karşı karşıya geldi. İlk yarıda aynı rakibe 3-0 mağlup olan Bursa ekibi, bu kez sahadan 3-2 mağlup ayrıldı.

İlk Sette Geriye Düşen Bursa Büyükşehir

Bursa Büyükşehir Belediyespor, maçın ilk setinde 25-19 yenilerek zorlu bir başlangıç yaptı. Son iki maçını kazanan Bursa ekibi, bu maçta da rekabetçi bir oyun sergiledi.

Bursa, Setlerde Dengeyi Kurdu Ama Yenilgiden Kurtulamadı

İkinci sette toparlanan Bursa Büyükşehir, 25-19’luk skorla setlerde dengeyi kurdu. Üçüncü sette 25-19 yenilse de, dördüncü seti 25-20 kazanarak maçı tie-break setine taşıdı. Ancak final setinde saha değişiminin ardından üstünlüğü kaybeden Bursa Büyükşehir, seti 15-12 ve maçı 3-2 kaybetti.

18. Haftada Ziraat Bankkart’a Konuk Olacak

Bu mağlubiyetin ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor, ligin 18. haftasında 3 Şubat 2024 Cumartesi günü Ziraat Bankkart’a konuk olacak. Takım, bu zorlu deplasmanda galibiyet arayacak.

Maçın İstatistikleri ve Oyuncu Performansları

Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan maçta, Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Gökhan Gökgöz, Hakkı Çapkınoğlu ve diğer oyuncular, karşılaşmanın önemli anlarında etkili performanslar sergiledi. Galatasaray HDI Sigorta tarafında ise Hadrava, Burak Güngör ve Ahmet Tümer gibi isimler dikkat çekti.