Bursa Büyükşehir sporda zirveye oynuyor

Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da Süper Lig’e yükseldi. Böylece Büyükşehir Belediyespor Kulübü, atletizm, masa tenisi, voleybol, satranç, güreş, hentbol ve tekerlekli sandalye …

Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da Süper Lig’e yükseldi. Böylece Büyükşehir Belediyespor Kulübü, atletizm, masa tenisi, voleybol, satranç, güreş, hentbol ve tekerlekli sandalye basketbol takımlarıyla Süper Lig’de mücadele edecek.

Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi nedeniyle ara verilen Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde sezon, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından tescil edilirken, Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da adını Süper Lig’e yazdırdı.

Ligde iyi bir sezon geçiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, böylece başarılı performansını Süper Lig ile taçlandırmış oldu. Lige muhteşem bir başlangıç yapan ve oynadığı 12 maçın tamamını kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor zirveye çıktı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, 14 hafta süren ligde 12 galibiyet ve 2 yenilgi ile 3. sırada yer alırken, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından liglere ara verildi. Bunun ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’ndaki seçim süreciyle birlikte liglerin akıbeti konusunda bekleme sürecine girdi.

Bekleme sürecinin ardından federasyon liglerin kaldığı yerden tescil edilmesine karar verdi ve Bursa Büyükşehir Belediyespor başarılı bir sezonun ardından adını Süper Lig’e yazdırdı.