Bursa Hayvanat Bahçesi’nde ‘Çevre’ temalı toplantı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Dünya Çevre Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında Bursa Hayvanat Bahçesi’nde Küresel Isınma ve İklim Değişikliği konulu resim sergisi düzenledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından …

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Dünya Çevre Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında Bursa Hayvanat Bahçesi’nde Küresel Isınma ve İklim Değişikliği konulu resim sergisi düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü ve Haftası için hazırlanan ve birbirinden farklı etkinliklerin yer aldığı 5 günlük Dünya Çevre Günü Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Vatandaşların çevre konusunda bilinçlendirilmesini amaçlayan 5-11 Haziran tarihleri arasında planlanan program çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikler duyarlı bireylerle buluşmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi, Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi ve Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden çevreye duyarlı 500 öğrenci, Bursa Hayvanat Bahçesi’nde ‘Küresel Isınma ve İklim Değişikliği’ konulu resim sergisine katıldı.

Etkinliğe katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi Yıldız, çevre konusunda her haftanın aynı bilinç ve duyarlılıkla yaşanması gerektiğini vurgulayarak, “Dünyanın en hassas olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Hem çevre kirliliğinin hem de toplumsal kirliliğin yüksek olduğu bir dönemle karşı karşıyayız. Gençlerimize ve yeni nesle örnek olmak zorundayız. Etrafımıza baktığımızda doğayı kirletme hastalığına yakalanmış gibiyiz. Bu da küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine neden oluyor. Dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. Herkesin özendiği bütün güçlerin hedefinde olan bir ülkede yaşıyoruz. Doğayı kirletmeyelim, emanetlerimizi kirletmeyelim. Böyle projelere imza attığınız için sizleri tekrar kutluyorum” dedi.

Serginin ardından düzenlenen Tohum Topu Çalıştayı da renkli görüntülere sahne oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız ve öğrenciler eldiven giyerek tohum topları hazırladı.