Bursa İnegöl Meclisi şampiyonları ağırladı

İnegöl Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı Çarşamba günü yapıldı. Meclisin açılışında Salı günü oynadıkları final maçını kazanarak Türkiye Şampiyonu olan ve İnegöl’ü gururlandıran Gazipaşa …

İnegöl Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı Çarşamba günü yapıldı. Meclisin açılışında Salı günü oynadıkları final maçını kazanarak Türkiye Şampiyonu olan ve İnegöl’ü gururlandıran Gazipaşa Ortaokulu futbol takımı da hazır bulundu. Okul idarecileri, antrenörler ve sporcular kent adına meclis huzurunda ödüllendirildi. Bursa İnegöl Meclisi şampiyonları ağırladı.

Bursa’da İnegöl Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısında 7 gündem maddesi görüşüldü.

Mecliste, Türkiye Şampiyonu olan Gazipaşa Ortaokulu Futbol Takımı da ağırlanarak ödüllendirildi. Küçük erkekler kategorisinde 21 müsabakaya katılarak 320 okul arasından şampiyonluğa ulaşan ve İnegöl’e büyük bir gurur yaşatan Gazipaşa Ortaokulu’nun idareci, beden eğitimi öğretmeni ve antrenörleri ile 14 kişilik takım kadrosu meclise davet edildi.

İNEGÖL’E BÜYÜK GURUR YAŞATTILAR

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Aramızda Gazipaşa Ortaokulumuzun değerli idarecileri ve okulumuzun öğretmen ve sporcuları var. Kendilerini bugün meclisimize davet ettik çünkü küçük erkekler futbol müsabakalarında 21 maç yaparak 320 okul arasında Türkiye birincisi oldular. Kendilerini kutluyor ve tebrik ediyoruz. Antrenörlerimiz Fatih Türkmen ve Uğur Uyar yönetiminde öğrencilerimiz önemli bir başarıya imza attılar. Tekirdağ’daki çeyrek final gruplarından lider olarak çıkan sporcularımız daha sonra Denizli’de yarı finalde mücadele etti. Finalde ise Bursa Vahide Aktuğ Ortaokulu’nu 3-0 yenerek Türkiye Şampiyonu oldular” dedi. Daha sonra sporculara başarılarından dolayı hediyeler takdim edildi.

YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Ardından meclis yoklaması yapıldı ve gündem maddelerine geçildi. Burada açılış konuşmasını yapan ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Taban, “Seçimlerden sonraki ilk toplantımız. Seçimler hayırlısıyla sona erdi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere göreve gelen değerli milletvekillerimizi ve sonrasında oluşan kabinede görev alan bakanlarımızı ve bürokratlarımızı tebrik ediyorum. Kendilerine görevlerinde kolaylıklar diliyorum. Yerelde kendi iş alanımızdaki konularla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda asfalt çalışmalarımız hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Ahmet Türkel Çevre Yolu İsaören Kavşağı’ndan başlayarak Park Caddesi boyunca Saat Kulesi’nin bulunduğu kavşağa kadar bir asfalt çalışması başlattık. Bir taraftan Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülecek çalışmalar, diğer taraftan şehrimizde alt ve üst yapı yatırımlarımız devam edecek. Yine Büyükşehir Belediyemizin BUSKİ aracılığıyla yürüttüğü ikinci etap içme suyu çalışmaları da başladı. Özellikle Alanyurt’ta çalışmalar başladı ve devam ediyor. Gastro İnegöl’de de devam eden çalışmalarımız var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından meclis, gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.