Bursa İnegöl’de Dünya Çevre Günü seferberliği

İnegöl Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde; 40 personel, 3 yol süpürme aracı, 3 kamyon ve 2 kepçe ile sahaya inerek genel temizlik çalışması gerçekleştirdi. …

İnegöl Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde; 40 personel, 3 yol süpürme aracı, 3 kamyon ve 2 kepçe ile sahaya inerek genel temizlik çalışması gerçekleştirdi. Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi’nde yapılan temizlik çalışmasıyla çevre gününe ve temizliğe dikkat çekildi.

İnegöl Belediyesi belirli gün ve haftalar kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerle farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda 5 Haziran Dünya Çevre Günü Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen temizlik çalışmasıyla kutlandı.

Esnafın dikkatini çekmek amacıyla özellikle mesai saatleri içerisinde yapılan uygulamada 40 personel, 3 yol süpürme aracı, 3 kamyon ve 2 kepçe ile İnegöl Belediyesi tüm cadde ve sokaklarda genel temizlik çalışması gerçekleştirdi.

BAŞKAN TABAN MECLİS ÜYELERİYLE KATILDI

Temizlik farkındalık çalışması sırasında Belediye Başkanı Alper Taban da İnegöl Belediye Meclisi Çevre Komisyonu üyeleri ile birlikte alanda inceleme ve tespitlerde bulundu.

“Hepimizin çevreye ihtiyacı var ama çevrenin bize ihtiyacı yok. İnsan olarak çevreyi temiz tutmak zorundayız” diyen Başkan Taban, “Temizlik imandandır ve temizlik imanın yarısıdır ifadeleri ile birlikte temiz olmanın önemini bizlere hatırlatıyor. Temizlik neredeyse imanla eşdeğerdir. Bizler de bu hassasiyeti göz önünde bulundurmak zorundayız. İnegöl Belediyesi olarak yaklaşık 200 personelimizle şehrimizi temiz tutmak ve temiz tutmak için mücadele ediyoruz. 300 bin nüfuslu bir şehirde sadece 200 kişi ile bu İnegöl’ü temiz tutmamız mümkün değil. Ancak herkesin kendi kapısının önünü temiz tutarak, kirliliği ve israfı önleyerek bunu sağlamak mümkün.”

Hava kirliliği konusunda çok ciddi adımlar attıklarını belirten Başkan Taban, geri dönüşüm konusunda yapılan çalışmaları da paylaştı.