Bursa İnegöl’de yeni yollar ilçenin gelişimine katkı sağlıyor

Bursa’da İnegöl Belediyesi, yapılaşmanın hızla devam ettiği bölgelerde yeni yollar açarak ilçenin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Yeniceköy Mahallesinde son 1 yılda 14 …

Bursa’da İnegöl Belediyesi, yapılaşmanın hızla devam ettiği bölgelerde yeni yollar açarak ilçenin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Yeniceköy Mahallesinde son 1 yılda 14 km yeni cadde ve sokak açıldı.

İnegöl Belediyesi, gelişim bölgelerinde yaptığı yeni cadde ve sokak açma çalışmalarıyla büyümeye katkı sağlıyor.

İhtiyaçlar doğrultusunda inşaat çalışmalarının başlayacağı bölgelerde cadde ve sokakları kullanıma açan yerel yönetim, Yeniceköy Mahallesinde de bu çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni cadde açma çalışmalarını yerinde inceleyen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ilçenin hızla büyümeye devam ettiğini belirterek, “Bugün Yeniceköy Mahallemizdeki ham yol çalışmalarını inceliyoruz. İnegöl hızla büyümeye devam ediyor. Özellikle Yeniceköy Mahallemizdeki boş imar alanlarında inşaat faaliyetleri hızlanıyor. Bu alanlardaki eksik yol ağlarını tek tek açarak tamamlamak için Bayındırlık Müdürlüğümüzle birlikte çalışıyoruz” dedi.

Çalışmaların yüzde 70 oranında tamamlandığını belirten Alper Taban, “Bölgede Bursa Büyükşehir Belediyemizin yürüttüğü çalışmalar da var. Yeniceköy Mahallemizde BUSKİ tarafından yürütülen içme suyu hattı, asfalt uygulaması ve parke taşı çalışmaları tamamlandı. Tabi ki ihtiyaç olan her yerde gerek ilçe belediyesi gerekse Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla eksiklikleri gidermeye devam ediyoruz. Netice itibariyle buradaki vatandaşlarımıza güzel bir yaşam alanı oluşturmak, onların huzurlu ve rahat bir şekilde yaşayabilmeleri için bu eksiklikleri bir bir yerine getireceğiz. Aynı zamanda burada cami temel kazısı için de ekiplerimiz çalışıyor. Bu alanlar yolları, camisi, evi ve altyapısıyla hizmet vermeye başlayacak” dedi.