Bursa Osmangazi’deki Öğrenciler, Can Dostlarıyla Buluştu

Osmangazi Belediyesi tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü anısına düzenlenen etkinlik öğrencilere eğlenceli zamanlar sundu. BURSA (İGFA) – Türkiye Hayvanları Koruma Derneği ve Sahipsiz …

Osmangazi Belediyesi tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü anısına düzenlenen etkinlik öğrencilere eğlenceli zamanlar sundu.

BURSA (İGFA) – Türkiye Hayvanları Koruma Derneği ve Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, Osmangazi ilçesindeki ilkokul öğrencileri katılımcı oldu.

Osmangazi Belediyesi ayrıca, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle bir resim yarışması organize etti.

Resim yarışmasına katılan ve eserleri dereceye giren öğrenciler, ödüllendirildi. Öğrenciler, Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde yapılan etkinlikte barınakları ziyaret etti ve hayvanları okşadı. Hayvanların arasında olan öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıyordu. Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen resim yarışmasına katılan öğrencilerin eserleri, bir sergi açılarak yaşam merkezinde sergilendi.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ahmet Oğuzalp, Osmangazi Belediyesi olarak çocuklara hayvan sevgisini aşılayacak etkinlikler düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti. “Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde 52 çalışanımız, sokak hayvanlarının refahı ve sağlığı için ellerinden geleni yapıyor. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günümüz kutlu olsun.” şeklinde konuştu.

Etkinlikte eğlenceli saatler geçiren genç öğrenciler, bu güzel etkinliği düzenlemiş olup kendilerine hayvanlarla buluşma fırsatı veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkürlerini sundu.