‘Bursa Osmangazi’deki uluslararası lisede ‘iklim değişikliği’ eğitimi verildi’

Osmangazi Belediyesi, Bursa’daki okullarda doğal kaynakların ve çevre sağlığını korumak adına eğitim düzenliyor ve öğrencileri iklim değişikliği ile sıfır atık konularında bilgilendiriyor. BURSA (İGFA) – …

Osmangazi Belediyesi, Bursa’daki okullarda doğal kaynakların ve çevre sağlığını korumak adına eğitim düzenliyor ve öğrencileri iklim değişikliği ile sıfır atık konularında bilgilendiriyor.

BURSA (İGFA) – Yıl boyunca geri dönüştürülebilir bitkisel atık yağ, atık pil, ambalaj atıkları, elektronik atıklar ve diğer atıkların toplanması, çevre yönetim sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi, plastik torba kullanımının kısıtlanması, iklim değişikliği ve enerji yönetimi konularında eğitim veren Osmangazi Belediyesi, bu eğitimlerden birini Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirdi.

Dünya çapında birçok ülkeden öğrencinin eğitim aldığı bu proje okulunda, Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından yerli ve yabancı öğrencilere çevre bilincini arttıran bir eğitim verildi. Öğrencilerin geri dönüşüm konusunda daha fazla bilinçlenmesi hedefiyle, Osmangazi Belediyesi bu eğitimlere yıl boyunca devam edecektir.

Daha temiz ve yaşanabilir bir dünya hedefiyle mücadele verdiklerini söyleyen Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Lütfiye Dilek Yosun, “Osmangazi Belediyesi olarak sıfır atık düzenlemelerimiz çerçevesinde, geri dönüştürülebilir atıkların ülkemiz ekonomisine kazandırılması ve çevreye olan olumlu etkileri hakkında eğitim veriyoruz. 2023 Ocak ayından itibaren 250 okulumuzda eğitim çalışmalarına devam etmekteyiz. Bu eğitimlerin ciddi olumlu sonuçları oluyor. Eğitimlerimiz sonrasında öğrencilerin geri dönüşüm ve çevre koruma konularında bilinçlendiğini gözlemliyoruz.” dedi.