Bursa temsilcisi okullar arası basketbolda Türkiye 2.’si oldu

Bursa Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu, Aydın’da düzenlenen Okullar Arası Basketbol Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı ikinci olarak tamamladı. Bursa temsilcisi okullar arası basketbolda Türkiye 2.’si oldu. …

Bursa Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu, Aydın’da düzenlenen Okullar Arası Basketbol Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı ikinci olarak tamamladı. Bursa temsilcisi okullar arası basketbolda Türkiye 2.’si oldu.

2-6 Haziran 2023 tarihlerinde Aydın’da düzenlenen 2022-2023 sezonu Okullar Arası Basketbol Küçük Erkekler Türkiye Finalleri çekişmeli geçti.

Şampiyonaya Bursa’dan katılan Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Küçük Erkek Basketbol takımı turnuvada ikinci oldu.

Bölge Şampiyonası ve Yarı Finalleri namağlup geçerek Türkiye Okullar Şampiyonasına katılan ve antrenörlüğünü TOFAŞ altyapı antrenörlerinden Oğuzhan Ergül’ün yaptığı Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Küçük Erkek Basketbol Takımı, Aydın’daki şampiyonaya İstanbul Atafen Bilfen’i 78-60, Ordu Özel Bahçeşehir’i 81-47 ve İzmir Özel Bornova Bilim Doğa’yı 79-41 mağlup ederek 3’te 3 yaparak başladı.

Grup lideri olarak son 4’e kalan Bursa temsilcisi yarı final maçında TED Ankara Koleji karşısında 77-56 galip gelirken, Mersin Özel Toros Ortaokulu ile final oynayan Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu parkeden 70-51 galip ayrıldı ve şampiyonayı ikinci olarak tamamladı.