Bursa Yıldırım Kur’an kurslarında mezuniyet heyecanı

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Yıldırım İlçe Müftülüğü ile birlikte Kur’an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş grubu çocuklar için yılsonu etkinliği düzenledi. Programa Yıldırım Belediye Başkanı Oktay …

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Yıldırım İlçe Müftülüğü ile birlikte Kur’an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş grubu çocuklar için yılsonu etkinliği düzenledi.

Programa Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, İlçe Müftü Vekili Ramazan Ünal, öğrenciler ve veliler katıldı.

Cazibe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonda çocuklar hünerlerini sergilerken, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve protokol miniklere sertifikalarını, eğitimcilere de teşekkür belgelerini takdim etti.

TRT Çocuk Programı Sunucusu Hüseyin Goncagül tarafından gerçekleştirilen gösterinin ardından çocuklar ücretsiz olarak akvaryum ve lunaparkın keyfini çıkardı.

ÖNCELİK ÇOCUKLARIN

Şehri inşa ederken nesillerin unutulmaması gerektiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Nesilleri inşa ederken nesilleri ihmal edersek, ihmal ettiğimiz o nesil gelir inşa ettiğimiz şehri yıkar. Onun için önce insan, önce nesil diyoruz. Nesillerin ihyası noktasında en büyük ilaç ve en büyük öğretmen hiç şüphesiz kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’dir. Bütün çocuklarımızı tebrik ediyor, her birini yanaklarından öpüyorum. Çocuklarının verimli bir süreç geçirmesi için çaba sarf eden velilerimize ve çocuklarımıza böylesine güzel imkânlar sağlayan müftülüğümüze de ayrıca teşekkür ediyorum. Yıldırım Belediyesi olarak hizmette önceliğimiz olan çocuklarımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.