Bursa’da Yaşayan Küba adlı gösteri sanat severlerin beğenisine sunuldu

Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Nedret Hotun, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Küba’yı ‘Yaşayan Küba’ adlı gösterisiyle fotoğraf severlerin beğenisine sundu. BUFSAD Başkanı …

Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Nedret Hotun, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Küba’yı ‘Yaşayan Küba’ adlı gösterisiyle fotoğraf severlerin beğenisine sundu.

BUFSAD Başkanı Serpil Savaş, İpek Lions Başkanı ve Memleket Partisi Nilüfer İlçe Bakanı Nazan Bozan, son dönem Bursa 1. Bölge milletvekili adaylarından Cevdet Şen, gazeteci ve moda fotoğrafçısı Yaşar Şenyüz, Prof. Dr. Ferah Budak, iç mimarlar Aslı Bulan ve Serbülent Bulan, kimya mühendisi Nursel Sözüneri, tarihçi Ferihan Ağır, Çiğdem Kurtoğlu, BUFSAD ailesi ve çok sayıda fotoğraf gönüllüsü ile sanatsever katıldı.

Gösterinin sonunda BUFSAD Başkanı Serpil Savaş, Küba devrim ateşini en renkli haliyle izleyicilere aktaran sanatçıya plaket takdim etti.

İyi bir gözlemle yapılan bir ülke keşfinin 50 kitaba bedel olduğunu söyleyen Nedret Hotun, gösterinin ardından yaptığı söyleşi ile konukların Küba ile ilgili sorularını yanıtladı.

Hotun, seyahatleri sırasında beş duyusuyla hissettiği eşsiz seyahat deneyimlerini yazılarına ve fotoğraflarına aktarmaya devam ettiğini kaydetti.