Bursa’daki ‘lojistik üs’ Yıldırım ilçesine değer katacak

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Samanlı Mahallesi’nde 160 dönüm arazi üzerine inşa edeceği Yıldırım Lojistik Merkezi ile hem ekonomiye değer katacak hem de ilçenin elektrik ihtiyacını karşılayacak. …

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Samanlı Mahallesi’nde 160 dönüm arazi üzerine inşa edeceği Yıldırım Lojistik Merkezi ile hem ekonomiye değer katacak hem de ilçenin elektrik ihtiyacını karşılayacak.

Yıldırım Belediyesi, Samanlı Mahallesi’ndeki 160 dönümlük alanı dev e-ticaret markalarının depolarının bulunacağı bir lojistik üsse dönüştürüyor. Bursa’daki ‘lojistik üs’ Yıldırım ilçesine değer katacak.

Yıldırım ve kent ekonomisine önemli katkılar sağlayacak Yıldırım Lojistik Merkezi’nde 95 bağımsız alan bulunuyor. Ayrıca merkezin çatısına kurulacak güneş enerjisi santrali ile ilçedeki cadde ve sokakların ve belediye tesislerinin elektrik ihtiyacı karşılanarak yılda 15-20 milyon lira tasarruf sağlanacak. İnşaat çalışmalarının yüzde 60’ı tamamlanan tesis 2023 yılında hizmete girecek.

YILDIRIM KABUĞUNU KIRIYOR

E-ticaret ve ihracatın yaygınlaşmasıyla birlikte lojistik üslerin önem kazandığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak ilçemize katma değer sağlayacak Yıldırım Lojistik Merkezi’ni kazandırıyoruz. Doğa dostu olarak planladığımız tesisimiz çevreyi kirletecek atıklar oluşturmayacak ve ilçemiz için önemli bir yeşil enerji kaynağı olacak. Tesisimiz sadece kendi enerji ihtiyacını karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda Yıldırım sokaklarını aydınlatacak ve belediye tesislerinde kullanılmak üzere elektrik enerjisi üretecek. İnşaat çalışmalarının yüzde 60’ını tamamladığımız projemizi 2023 yılında Yıldırım’a kazandıracağız” dedi.