Bursa’daki Üniversiteli Gençlerden Kostümlü Uçuş Festivali

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde düzenlenen “Uni Uçuş Günleri Kostümlü Uçuş Festivali” ile gökyüzü renk cümbüşüne döndü. Festival, hafta sonu gerçekleştirildi ve 20 farklı üniversiteden yaklaşık 550 …

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde düzenlenen “Uni Uçuş Günleri Kostümlü Uçuş Festivali” ile gökyüzü renk cümbüşüne döndü. Festival, hafta sonu gerçekleştirildi ve 20 farklı üniversiteden yaklaşık 550 sporcu katılım gösterdi.

BURSA (İGFA) – Bursa Uludağ Üniversitesi Havacılık Topluluğu’nun iş birliği ile Nilüfer’de bu yıl ikinci defa düzenlenen “Uni Uçuş Günleri Kostümlü Uçuş Festivali” yoğun ilgi gördü.

İki gün süren festivale Bursa Uludağ Üniversitesi ile birlikte toplam 20 üniversitenin havacılık topluluklarından 542 öğrenci katıldı.

İklim koşullarının da uygun olmasıyla iki gün boyunca birçok atlayış yapıldı ve gökyüzünde adeta bir şölen havası esti.

İlk gün kostümle uçuşlar yapıldı ve günün sonunda DenDen grubu ve Uludağ Müzik Topluluğu’nun konserleri ile DJ Uğur Başaran’ın performansı sporculara eğlenceli anlar yaşattı.

İkinci gün yapılan uçuşların ardından ödül töreni düzenlendi. Jürinin yaptığı değerlendirmelere göre, uçuş, iniş ve kostüm kategorisinde Ankara Üniversitesi’nden Berat Gezegen ve ekibi La Casa De Papel kostümüyle 30 puan alarak birinciliği kazandı. Akdeniz Üniversitesi’nden Burak Güneş Unicorn kostümüyle 28 puan alarak ikinci olurken, yine Akdeniz Üniversitesi’nden Janberk Ceyhan Sezar kostümüyle 27 puan alarak üçüncülük elde etti.

Ödüller dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından verildi.