Bursalı şehit aileleri Çanakkale’de tarihi soludu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara zafer ruhunu yeniden yaşatmak amacıyla Çanakkale’ye düzenlenen kültür turlarının bu haftaki konuğu Bursalı şehit aileleri, gaziler ve aileleri oldu. Kültür …

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara zafer ruhunu yeniden yaşatmak amacıyla Çanakkale’ye düzenlenen kültür turlarının bu haftaki konuğu Bursalı şehit aileleri, gaziler ve aileleri oldu.

Kültür Akademisi koordinasyonunda düzenlenen programa, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi üyeleri ile Bursa Emniyet Teşkilatı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyeleri, gaziler ve şehit aileleri katıldı. Kahraman şehit aileleri ve gaziler, Çanakkale’nin önemli simgelerinden Seyit Onbaşı, Hilal-i Ahmer Balmumu Müzesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Şehitliği, 57. Alay Şehitliği ve Conk Bayırını ziyaret ederken duygusal anlar yaşadı.

Bursa Polis Teşkilatı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Nevin Fırtına, “Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bizlere vatan olarak bıraktıkları toprakları sonsuza kadar koruyacak ve kollayacağız. Aynı ruh ve güçle gerektiğinde onlar gibi gözümüzü kırpmadan şehadete gideceğiz” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanı Metin Şenol ise gezinin milli birlik ve beraberlik duygularının güçlenmesi, tarihin önemli bir bölümünün anlaşılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından büyük bir adım olduğunu söyledi.