BUSKİ, sahada olduğu gibi masada da iddialı olduğunu belirtti

BUSKİ masa tenisi takımı, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Kamu Spor Oyunları’na katılarak hem erkeklerde hem de kadınlarda Bursa …

BUSKİ masa tenisi takımı, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Kamu Spor Oyunları’na katılarak hem erkeklerde hem de kadınlarda Bursa şampiyonu oldu.

BURSA (İGFA) – Kamu Spor Oyunları projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın voleybol, basketbol ve masa tenisi dallarında, kamu kurumları arasındaki işbirliğini artırmak, insanların fiziksel ve psikolojik sağlıklarını desteklemek ve spor yapma alışkanlığı oluşturmak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı bir girişimdir.

Ankara’da 2-5 Kasım 2023 tarihlerinde yapılacak olan “Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları Kamu Spor Oyunları”na katılım sağlayacak bölge takımları, elemeler sonucunda belirlendi. BUSKİ masa tenisi takımı, hem erkeklerde hem de kadınlarda Bursa’nın şampiyonu oldu.

Kestel Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvada erkeklerde 18, kadınlarda 2 kamu kurumu mücadele etti. Bu kapsamda, BUSKİ Masa Tenisi Takımı hem erkeklerde hem de kadınlarda zafere ulaştı. Kadınlarda Orman Bölge Müdürlüğü ikinci, erkeklerde ise Gemlik Kaymakamlığı ikinciliği, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise üçüncülüğü elde etti.

Elde ettikleri bu sonuçla BUSKİ Masa Tenisi Kadın ve Erkek Takımı, 19-22 Ekim 2023 tarihleri arasında Bilecik’ta düzenlenecek olan Marmara Bölge Şampiyonası’na katılma hakkını kazandı.

BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç, turnuvada başarılı olan takımları tebrik etti ve önümüzdeki Marmara Bölge Şampiyonası için başarılar diledi.