BUSKİ zamana karşı yarışıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşıma nefes aldıracak yeni yol ve köprü inşaatları kapsamında BUSKİ ekipleri, proje alanında kalan altyapı hatlarının deplasesi için zamana karşı yarışıyor. Bursa …

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşıma nefes aldıracak yeni yol ve köprü inşaatları kapsamında BUSKİ ekipleri, proje alanında kalan altyapı hatlarının deplasesi için zamana karşı yarışıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Acemler’den Fuat Kuşçuoğlu Caddesi’ne bağlantı için yaptırılan köprü ve bağlantı yolları inşaatı kapsamında, altyapı hatlarının deplasesi için BUSKİ devreye girdi.

Osmangazi ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Hürriyet Caddesi ve Fuat Kuşçuoğlu Caddesi arasında kalan bölgeyi etkileyen çalışma ile bölgede kısa süreli su kesintisi yaşandı. Gün boyu aralıksız devam eden hummalı çalışma ile 800’lük çelik içme suyu hattının deplase çalışması gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ ekiplerinin yoğun gayretleriyle 24 saatte tamamlanması planlanan çalışma 14 saatte tamamlanarak şebekeye su verilmeye başlandı.

Böylece Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek bağlantı yolu çalışmalarının önündeki engel de kaldırılmış oldu.